Каталізатор і сажовий фільтр встановлюють в автомобілях, аби зменшити вплив шкідливих викидів на атмосферу. Існує деяка відмінність між стандартним каталізатором та сажовим фільтром. Каталізатор змінює хімічний склад відпрацьованих газів, а не фільтрує його. Відбувається реакція перетворення на поверхні, покритій сумішшю платини, паладію або родію. При згорянні дизельного палива утворюється більша кількість диму, ніж при згорянні бензину. Внутрішня будова сажового фільтру має вигляд лабіринту із карбіду кремнію, що затримує в собі частки сажі, які утворюються в результаті неповного згоряння дизпалива. Машини, що заправляються дизпаливом, обслуговує сажовий фільтр, тоді як бензинові – каталізатор. Автомобілі, що використовують дизель, не викидають в атмосферу стільки вуглеводнів, на відміну від автомобілів, що використовують бензин.
Особливості очищення вихлопних газів
Основні відмінності каталізатора і сажового фільтра
Каталізатор затримує більшість шкідливих речовин від потрапляння в атмосферу. Хоча сажовий фільтр очищає шкідливі речовини, він не настільки ефективний, як каталітичний нейтралізатор. Що стосується сажового фільтра, то він запобігає потраплянню в атмосферу великих частинок і чорного диму. Це тому, що автокат призначений для очищення шкідливих речовин, тоді як сажовий фільтр – для захоплення великих частинок сажі.
Каталізатор і сажовий фільтр мають схожу циліндричну або прямокутну форму, всередині яких знаходиться матриця. Каталітичний нейтралізатор кріпиться болтами до нижньої сторони авто. У сажовому фільтрі матриця виконана у вигляді лабіринту, з кишеньками та сотами для скупчення сажі. Він знаходиться у випускному тракті, недалеко від випускного колектора.
Якщо подивитись на розріз сажового фільтру та каталізатора, то можна побачити, що в сажовому фільтрі кількість комірок менша, ніж у каталізатора. Пов’язано це з тим, що від дизеля утворюється важкий дим, якому потрібна більш висока провідність або пропускна здатність.
Купуючи транспортний засіб, вам слід подумати про те, який прилад він використовує. Це пов’язано з витратами на обслуговування, яке переважно є дуже дорогим. Щоб переконатися, що пристрій потребує технічного обслуговування, слід перевірити наявність таких симптомів, як темний густий дим, зменшення швидкості, занадто гаряче дно автівки або млява робота двигуна.
З будь-якими проблемами, що виникають з каталізатором чи сажовим фільтром, зверніться в Demi Motors Recycling. Наші фахівці точно знають як допомогти Вашому автомобілю залишатися на ходу!