Сьогодні на вулицях – неймовірна кількість машин, кожен з них має двигун внутрішнього згоряння, що продукує токсичні гази: оксид азоту, монооксид вуглеводню та незгораючі компоненти пального. Тож такий пристрій як каталізатор, підключений до двигуна перед вихлопною трубою, необхідний в автомобілі. В основному склад каталізатора – керамічні чи металічні соти, з іридієво-платиновим напиленням. При роботі двигуна соти нагріваються і токсичні гази, що проходять через них, догорають. Коли соти забиваються, двигуну важко “дихати”, внаслідок цього – потужність падає.
Склад каталізатора влаштований таким чином, що цей елемент випускної системи скорочує викиди токсичних газів в атмосферу. Гази, що продукує двигун, потрапляють у конвертер та виходять з нього всього за одну десяту секунди. Тут ми розглянемо з чого складається каталізатор. Під нержавіючою кришкою заховано два керамічних блоки, кожен з яких складається з тисячі каналів. Якщо поглянути на них в поперечному розрізі, вони нагадують соти. З торців блоки покриті дорогоцінними металами: платина та радій на першому блоці, платина і паладій на другому. Такі метали дуже дорогі, та вони вартують цих грошей. Адже разом вони можуть взаємодіяти з токсичними газами та продукувати натомість безпечні для здоров’я, гази.
Всі ці метали не піддаються корозії. Хитрість цього пристрою в тому, щоб максимально збільшити площу контакту металів з газами, для цього й потрібні мікроканали. Цікаво, що загальна площа металу прирівнюється до площі футбольного поля. Реакція перетворення відбувається при досить високих температурах – близько 750 градусів за Цельсієм. Токсичні гази самі сприяють розігріванню покриття, адже виходять з двигуна при температурі близько 500 градусів. Автомобілю потрібно пройти немалий шлях, перш ніж, набереться потрібна температура, тож перетворення відбувається не відразу. Та навіть в цьому випадку, каталізатори скорочують викиди, до 5 разів менше їх потрапляє в атмосферу.

Основні складові каталізаторів

Каталізатор – деталь, яка може послужити навіть відпрацьованою. Адже дорогоцінні метали, що містяться всередині, можна здати в наш сервіс. Навіть невелика кількість платини, паладію та родію в перерахунку може становити хорошу компенсацію. Визначити вміст допоможе спектральний аналіз, в середньому показники наступні: каталізатор містить від 0,05 до 4,95 г паладію, та від 0,1 до 1 г платини.
Каталітичні нейтралізатори бувають керамічними та металевими. Тобто їх внутрішні стільники, виготовлені з кераміки чи металу. Яким буде Ваш каталізатор залежить від марки автомобіля, в якому він був встановлений. Від пробігу автівки залежатиме стан каталізатора, адже він може псуватися з часом, тож покриття вилітатиме разом з матеріалом пристрою, що Вам як продавцю зовсім не вигідно, адже кожен міліграм паладію, родію чи платини мають велику цінність. Тож їздити з поламаним каталізатором не вигідно ні водію, ні автомобілю.
На нашому сервісі Вашій машині можуть провести перевірку. Перші поломки Ви можете спостерігати самостійно, адже нейтралізатор – це пристрій, який має лямбда зонд, він слідкує за рівнем кисню, і в разі невідповідності показників, передає сигнал на бортовий комп’ютер.

Читайте також: Лямбда-зонд: що це таке і як працює?

Якщо Ви привезли лише відпрацьований каталізатор, його перевірять на наявність дорогоцінних металів. Навіть якщо таких не виявиться, утилізувати каталізатор правильно – обов’язок кожного водія, адже він накопичує в собі незгорілі токсичні речовини, що отруюватимуть навколишнє середовище. Відправте б/у каталізатор в Demi Motors Recycling з будь-якого міста України! Отримуйте чесну компенсацію за біржовою вартістю. Зв’яжіться з нами та отримуйте якісні послуги та обслуговування!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *