Каталізатор в системі вихлопу – необхідна деталь, адже вона пропускає крізь себе шкідливі гази, які в безпечному вигляді потрапляють в навколишнє середовище. З часом дрібні осередки, через які проходять токсичні гази, забиваються недогорілими мікрочастинками пального чи масла, а отже функціональність пристрою втрачається. Та не потрібно поспішати видаляти каталізатор, потрібно просто дізнатись, як почистити каталізатор та продовжити термін його експлуатації. Заздалегідь очистивши його, заощадите свій час та кошти, адже профілактичне чищення не потребує великих зусиль, а чистка каталізатора механічним та хімічним способом продовжить термін його служби.

Коли каталізатор слід почистити?

Досвідчений водій відразу зверне увагу на сигнали автомобіля: знизилась потужність чи авто важко набирає швидкість, двигун не запускається або виключається самовільно, витрачається більше палива, а на ЕБУ світиться лампочка Check Engine. Ці ознаки вказують на те, що працездатність нейтралізатора погіршилась та потрібна перевірка.  Звичайно, переконатися, що проблема саме в каталізаторі найкраще, оглянувши його візуально. На сотовій структурі помітні забруднення, відкладення смоли, сажі, масла. Це “сміття” заважає вихлопним газам проходити крізь каталітичний шар, тому його варто позбутися якнайшвидше після діагностики. Існують альтернативні методи перевірки, не знімаючи пристрій: через ендоскоп, манометр чи сканер OBD2, можна побачити наскільки забрудненим є пристрій та його пошкодження.

Способи чистки каталізаторів

Існують деякі рекомендації, врахувавши які ви зекономите час та фінанси. Власники автомобілів можуть почистити каталізатор самостійно. Для цього існують такі способи, як: механічна, хімічна та профілактична чистка.
Профілактику проводять, коли позначка сягає 70 – 100 тис км пробігу. Рідина, що має спеціальний склад, заливається в паливний бак авто перед заправкою. Хімічний склад потрапляє разом з пальним в каталізатор, змиваючи з нього сажу та токсичні частки, що затримались на сотах, далі вони вилітають через вихлопну трубу.
Механічне чищення передбачає чищення нагару з зовнішньої сторони дрібнозернистим наждачним папером. Після цього слід продути каталізатор компресором для видалення залишків забруднень з осердя, адже внутрішня частина часто залишається забрудненою. Важливо не пошкодити крихку структуру, тому слід уважно перевірити чи залишки пального не прикипіли до керамічного покриття, в такому разі варто скористатися “хімією”.
Хімічний аерозольний засіб використовують, коли потрібно почистити середину нейтралізатора. При хімічній чистці важливо слідувати правилам інструкції. В пластмасовій посудині, в якій каталізатор може стати вертикально, його соти ретельно обробляються засобом для чищення. Важливо, щоб рідина потрапила всередину. Після цієї процедури деталь обгортають ганчірками та поміщають у відро. За короткий проміжок часу, приблизно через 30 хв, стільники промиваються під струменем гарячої води. Після промивання просушують та компресором продувають осердя. Процедуру слід повторити для кращого ефекту.

Як робити не треба?

Самостійно почистити каталізатор можливо, проте варто уникати деяких помилок. Для початку слід переконатись, що каталізатор не має механічних пошкоджень. Профілактична чистка проводиться без зняття пристрою, проте варто оглянути його через ендоскоп та за допомогою манометра.
Пристрій переважно має керамічні соти, які легко пошкодити, тож не варто прикладати всіх зусиль для натискання. Інакше фільтруючий елемент буде пошкоджений, доведеться купити новий каталізатор.
Процедуру хімічного очищення не варто робити в ванній кімнаті, оскільки концентрат хімічного засобу може пошкодити емаль раковини. Використовувати слід спеціально призначену рідину: спеціальний склад не завдасть шкоди дорогому пристрою, на відміну від інших народних методів: очищення гасом, етанолом та іншими хімічними речовинами, що використовуються не за призначенням.
Зверніться в Demi Motors Recycling і наші спеціалісти зможуть ретельно почистити Ваш каталізатор та дадуть рекомендації щодо його подальшої експлуатації! Ми працюємо, щоб Ваш автомобіль був у русі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *