Каталізатори знаходяться у системі вихлопу автомобіля між двигуном та глушником, і вони є однією з останніх ланок, що захищають повітря від забруднення транспортними засобами. Каталітичні перетворювачі часто служать довгий час, але вони можуть забруднитися, перегрітися або пошкодитися, що призводить до погіршення характеристик двигуна і, врешті-решт, до його зупинки.
Серед симптомів поламаного каталізатора є:

 • зменшена продуктивність двигуна та швидкості;
 • автомобіль не розганяється, коли натискаєте на педаль газу та може перестати заводитися;
 • темний вихлопний дим та запах сірки із вихлопних газів;
 • надмірно висока температура на дні автівки;
 • сигнал індикатора Check Engine.

Не варто ігнорувати сигнал бортового комп’ютера. Найчастіше каталізатори стоять на авто, які вже оснащені електронною системою розпізнавання неполадок, тому, якщо є проблеми з пристроєм, на панелі загоряється кнопка «Перевірте двигун». До того ж біля каталізатора вбудовані спеціальні кисневі датчики. Коли вихлопні гази перестають очищатися, деякі автомобілі автоматично перестають заводитися.
Деякі з цих симптомів можуть сигналізувати про несправність інших елементів системи викидів, тому важливо помітити та продіагностувати, коли настав час замінити деталь та купити новий каталізатор.

Каталізатор вийшов з ладу - що робити?

Каталітичний нейтралізатор є дуже важливою частиною системи контролю викидів на автомобілі. Якщо Вас насторожує наявність ознак несправностей, зверніться до сервісного центру для перевірки.
Не розраховуйте на тривалий термін служби деталі, якщо використовуєте підроблений пристрій. Встановлюючи неоригінальну запчастину, існує ризик того, що діаметр комірок буде недостатнім. В результаті перетворювач дуже швидко заб’ється відходами горіння і вийде з ладу.
Коли на панелі загоряється індикатор “Check Engine”, це означає, що система виявила помилку двигуна. У такій ситуації це пов’язано з неправильним показанням датчика лямбда-зонду. Щоб перевірити чи причиною несправності є каталізатор, необхідно діагностувати його за допомогою сканера. В автомайстерні Ваш автомобіль помістять на електронну діагностичну машину, щоб виявити джерело проблеми. Існує три найбільш поширених методи перевірки, чи каталізатор поламаний без знімання деталі:


 1. демонтаж всього вузла вихлопної системи.
  На багатьох марках авто така операція неможлива, тому що каталізатор є частиною цілісної конструкції. У таких випадках використовується болгарка або більш складні маніпуляції;

 2. перевірка тиску у вихлопній системі.
  Спеціальний манометр встановлюється на місце датчика і перевіряється тиск при робочому режимі двигуна;

 3. діагностика тиску в циліндрі.
  Датчик встановлюється замість свічки запалювання, фіксує дані осцилограми на високих оборотах і аналізує їх. Якщо тиск піднімається вище 200 кПа, необхідний негайний ремонт або заміна деталі.


Діагностика виявила проблему, а саме ваш каталізатор вийшов з ладу? Існує кілька способів її усунути:

 • якщо забруднення невелике і функціональних змін в роботі вихлопної системи ще не відбулося, можна спробувати очистити деталь від сажі і часток вихлопу;
 • видалити каталізатор з подальшою заміною його на емулятор або стронгер. Однак, це не гарантує повноцінну роботу системи, а датчики будуть реагувати на код помилки і сигналізувати на приладову панель. Тож знадобиться перепрошивка всієї системи;
 • заміна поламаного каталізатора на нову оригінальну деталь.

В разі необхідності не зволікайте та обов’язково придбайте новий каталізатор. Ви можете обрати оригінальний каталізатор чи замінити його аналогами. Щоб підібрати нову деталь, звертайтесь в Demi Motors Recycling. Наші фахівці підберуть для автомобіля модель каталізатора, щоб Ваш автомобіль забезпечував Вам лише комфортне пересування!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *