Каталізатор потрібно міняти досить часто – за 100-150 тисяч км пробігу він встигає повністю вичерпати свій ресурс, після цього часто трапляється поломка каталізатора. Справа в тому, що в ньому відбувається хімічна реакція, яка пов’язує певні сполуки вихлопних газів. Як тільки активні реагенти закінчуються, пристрій втрачає свої властивості.  Робочі умови, яким піддаються перетворювачі, часто призводять до їх термічного, хімічного та/або механічного псування. Поломка каталізатора може відбуватися за різних причин: неякісне пальне, погані дороги. Структура і стан каталізатора змінюються, що призводить до втрати активних центрів на поверхні каталізатора, спричиняючи зниження продуктивності. Високі температури, наявність домішок, а також коливання складу фази та швидкості потоку збільшують можливість каталітичної дезактивації. Найкращий спосіб боротися з проблемами поломки каталізатора – це проходити планову процедуру технічного обслуговування. Щоб правильно діагностувати несправність приладу, водію важливо уважно стежити за симптомами.

Ознаки забитого каталізатора

Несправні каталітичні нейтралізатори небезпечні для навколишнього середовища. Їзда із зіпсованим або відсутнім каталітичним нейтралізатором означає, що ви їдете, викидаючи різні шкідливі гази не тільки в повітря, але і в салон автомобіля. За звичайних обставин каталізатор перетворює вихлопні гази в не шкідливий сірководень водню без запаху. Якщо він засмічується, перетворення не відбувається, характерною ознакою буде запах сірки в повітрі. Брязкаючі звуки – це, ймовірно, шум, який створюється вільними частинами вашого нейтралізатора. Це одна з найсерйозніших проблем, оскільки відкололі деталі можуть перекрити всю вихлопну трубу і зупинити колеса. Іншим симптомом поломки або засмічення каталітичного нейтралізатора є неправильне запалювання та перегрів двигуна. Потужність і продуктивність двигуна буде страждати та погіршуватися з часом.  Хоча помилка запалювання двигуна є типовою і для інших несправностей, дуже важливо правильно діагностувати проблему, перш ніж витрачати гроші на обслуговування свічок запалювання чи інших деталей. Варто перевірити каталізатор, якщо Ви спостерігаєте зниження ефективності пального.

Основні причини поломки каталізаторів

Іноді каталізатор потрібно замінити, не чекаючи зазначеного пробігу, адже прискорене зношування та поломка каталізатора можливі за таких умов: Вихлопні гази двигуна вже досить гарячі, тому, коли у вихлопну систему потрапляє незгоріле паливо, ефект посилюється, оскільки паливо, як правило, згоряє всередині конвертора. Це може пошкодити або навіть розтопити стільникову структуру, необхідну металевим каталізаторам для виконання своєї роботи. Якщо ваш двигун не працює належним чином або якщо ви бачите код попередження про несправний датчик кисню, радимо подбати про проблему, перш ніж вона може призвести до поломки каталітичного нейтралізатора. Витік охолоджуючої рідини у камеру згоряння є серйозною проблемою, яка з часом може завдати шкоди двигуну. Якщо ви помітили, як з резервуара вашого двигуна зникає охолоджуюча рідина, або ви бачите білий дим у вихлопі, то це ознака поганої прокладки головки, яку слід негайно замінити. З часом багато двигунів починають споживати масло. Це відбувається через поршневі кільця, які втрачають здатність належним чином ущільнюватися в міру накопичення пробігу, або через застрягання клапана. Масло, яке згоряє в двигуні, в кінцевому підсумку протікає через вихлопну систему. Чорний дим – ознака того, що у вашому автомобілі використовується значна кількість масла. Їзда по камінню, вибоїнах і нерівних грунтових дорогах може призводити до того, що керамічні осередки просто розбиваються і перестають виконувати свою функцію. Звичка постійно різко натискати на педаль газу. У такій ситуації паливна суміш не встигає повністю згоряти, її залишки також поступово закупорюють “стільники” нейтралізатора. Поки авто стоїть в заторі, його двигун все одно працює, відповідно, йде і вихлоп відпрацьованого газу. Ресурс каталізатора витрачається швидше рекомендованого пробігу.

Чому забитий каталізатор небезпечний?

Якщо ваш каталітичний нейтралізатор дещо несправний, ви будете витрачати значну суму на додаткове паливо. Ефективність двигуна, також знизиться, тому вам слід бути готовим до цього. Їдучи з поганим каталітичним нейтралізатором, ваш двигун нагрівається набагато більше, ніж зазвичай. Особливо, якщо ви збираєтеся в тривалу поїздку, повинні зауважити це.
Якщо автомобіль спалює надто багато палива, це може призвести до спалювання внутрішнього волокна каталізатора. По суті, це не завадить транспортному засобу працювати, але під час руху ви помітите дим та запах. Найгірше, коли каталітичний нейтралізатор з часом надто засмічується і перестає працювати, і в кінцевому підсумку залишає вас з авто на узбіччі. Це часто трапляється, якщо деталі всередині каталітичного шару розпадаються і заклинюють вихлопні труби.
Підтримка каталізатора в транспортному засобі в ідеальному стані забезпечує багато “плюсів”: від ефективних показників двигуна до збереження навколишнього середовища.
Якщо виникають симптоми, пов’язані з експлуатаційними характеристиками каталізатора, зв’яжіться з Demi Motors Recycling! Наші фахівці не лише нададуть Вам вичерпну інформацію про поломки каталізатора, а й допоможуть їх усунути!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *