Вихлопна система автомобіля містить таку обов’язкову деталь як каталізатор, що виконує важливу роль – переробляє токсичні викиди на екологічно безпечні речовини. Завдяки своїй будові, що у розрізі має вигляд стільників, та тонкому шару дорогоцінних металів, цей пристрій перетворює гази пального в такі, що є цілком безпечними для людини та навколишнього середовища. Розрізняють два види каталізаторів для бензинових двигунів: керамічні та металеві. Сучасні каталізатори відповідають європейським нормам за ступенем очищення та нейтралізують оксиди азоту, чадний газ та вуглеводні. Для дизельних двигунів встановлюється деталь, що має назву сажового фільтра.

Які бувають каталізатори і їх особливості

За місцем встановлення пристрої також можуть відрізнятися. В одних автомобілях каталізатори розміщуються безпосередньо перед або в випускній трубі, що зручно, якщо він виходить з ладу – так простіше його замінити на новий. Нейтралізатор може розміщуватися у випускному колекторі, в такому разі він скоріше набирає потрібної робочої температури. Сам пристрій має таку будову: металевий корпус з трубками з двох сторін. В корпусі розміщуються один – три монолітних блоки, що мають численні осередки у вигляді сот. Така структура забезпечує максимально робочу площу поверхні, на якій гази вступають в реакцію безпосередньо з каталітичним шаром. Між блоками й металевим корпусом знаходиться теплоізоляційний кожух, що забезпечує захист від механічних пошкоджень.

Керамічні каталізатори

Внутрішній блок всередині металевого корпусу цього виду виготовлений з кераміки. Стільники правильної форми – наскрізні. В новенькому каталізаторі проглядаються, якщо дивитися на них на світлі. З часом соти можуть забиватися незгорілими частками, що залишаються від неякісного пального. Керамічні комірки досить крихкі, бояться сильних ударів, води. Тож водіям, які люблять обирати невідремонтовані дороги варто бути обережними. Перевага керамічних пристроїв в тому, що коштують вони значно дешевше і тому розповсюджені. Майже у всіх бензинових автомобілях стоять такі. Термін експлуатації такого виду каталізатора приблизно 120 000 км пробігу.

Металеві каталізатори

Складна технологія виготовлення, висока вартість, проте невеликий розхід пального та тривалий термін користування відрізняє металеві каталізатори. Цей вид нейтралізатора витримує значні механічні навантаження та коливання температури. Його можна використовувати в транспорті з підвищеною потужністю завдяки тому, що стінки забезпечують низький аеродинамічний опір. Надійні, міцні, водостійкі вони значно дорожчі від керамічних. Конструкція виглядає як спіралевидна  структура, соти якої мають неправильну форму. Вивести з ладу його може неякісне пальне, робота при надто високій температурі та використання до кінця робочого ресурсу, проте ударів не боїться – він досить міцний, щоб їх витримати.

Сажові фільтри

Оскільки принцип роботи дизельного двигуна дещо відрізняється від бензинового, то й відпрацьовані гази очищає дещо інший пристрій, ніж каталізатор – сюди встановлюють сажовий фільтр. Він не нейтралізує токсичні викиди, проте вловлює частинки сажі та перешкоджає її виходу в атмосферу. Його структура – блоки квадратних комірок, відкритих і закритих, що чергуються в шаховому порядку. Всередині він має пори, які вловлюють частинки сажі, це значно впливає на його роботу, якщо їх збирається багато – потужність падає, тому важливо його чистити або робити регенерацію. Він дешевший, ніж металевий каталізатор, та легко руйнується від механічних впливів так само як керамічний. В деяких автомобілях каталізатор та фільтр сумісні в одному приладі.
Кожен прилад виконує свою функцію для автомобіля та навколишнього середовища. Якщо Вам потрібно купити каталізатор – у Demi Motors Recycling радо вам допоможуть! Зверніться до нас – ми пропонуємо детальну консультацію від фахівців та широкий вибір пристроїв!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *