Вихлопна система автомобіля, зокрема каталізатор – дуже важлива частина, адже відповідає за те, в якому вигляді відпрацьовані гази потрапляють в атмосферу. Цей пристрій досить дорогий і заміна каталізатора на такий самий новий підходить не всім фінансово. Найпростіший вихід із ситуації – встановлення альтернативної запчастини – полум’ягасника. Так, Ви захищаєте автомобіль та разом з тим економите кошти. Чи можна обійтися взагалі без каталізатора та полум’ягасника, і не встановлювати жодного? Ні, тому що, крім очищення, в ньому відбувається охолодження вихлопних газів до нормальної температури. Не варто ризикувати автомобілем – використання авто в таких умовах може призвести до серйозних поломок.
Крім цього, транспортні засоби, що відповідають стандарту “Євро-4” і вище, мають в будові лямбда-зони, або датчики кисню. Їх демонтаж призведе до нестабільної роботи автомобіля, а на приладову панель надходитиме сигнал про те, що в системі вихлопу виявлено помилку. Усунути проблему можливо. Блок електронного управління “прошивають”, а на місце каталізатора встановлюють новий пристрій.

Що таке полум'ягасник?

Розглядаючи варіант заміни каталізатора на полум’ягасник, потрібно розуміти, що ж це таке. Полум’ягасник – це деталь вихлопної системи, що виконує роль первинного глушника. У каталізатора вихлопної системи дві функції – він допомагає досягнути вихлопним газам екологічних норм і розбиває первинний потік газу, який надходить з колектора, для нормальної роботи основного резонатора.
Полум’ягасник виконує якраз друге завдання. Це більш доступний пристрій, ніж каталітичний нейтралізатор. Полум’ягасник працює як глушник, а також розділяє потоки вихлопних газів. У нього немає такої дрібної комірчастої решітки, як у каталізатора, тому полум’ягасник не такий чутливий до якості пального та різних добавок. Крім цього, він набагато вільніше пропускає повітря, завдяки чому потужність двигуна збільшується на 5-10%, а також зменшується витрата палива.

Заміна каталізатора на полум'ягасник: переваги і недоліки

Заміна каталізатора на полум’ягасник передбачає встановлення в автомобілях двох кисневих датчиків, так званих лямбда-зондів. Вони контролюють рівень забруднення викидів, що виходять з вихлопної труби. Щоб можна було їздити без каталізатора, ці датчики відключають, а бортовий комп’ютер перепрошивають з урахуванням внесених в конструкцію змін.
Після установки полум’ягасника або повного видалення каталізатора знадобляться додаткові “обманки” для лямбда-зондів, щоб уникнути перепрошивки бортової системи автомобіля. Це додаткові проставки, які відсувають другий лямбда-зонд далі від вихлопів. В результаті фіксується менший рівень забруднень, і бортовий комп’ютер не видає повідомлень про неполадки. “Обманки” бувають порожніми або ж з міні-фільтром всередині для отримання потрібних даних про забруднення.
Встановивши полум’ягасник, ви отримаєте переваги:

  • нижча ціна. Заміна каталізатора на полум’ягасник обійдеться в значно меншу суму;
  • опір, що чинить на гази полум’ягасник значно менший, ніж при тій самій функції каталізатора, тож двигун трохи додасть потужності;
  • каталізатор дуже “вимогливий” до якості пального, різні домішки впливають на його роботу, та з часом накопичуються в “сотах”, що призводить до зниження працездатності авто. В полум’ягасника такої проблеми немає, він пропускає всі шкідливі домішки, не затримуючи в собі.
Мінуси встановлення полум’ягасника:
  1. після його встановлення викиди не зменшують своєї токсичності та продовжують негативний вплив на екологію;
  2. встановлюючи альтернативну деталь, вам доведеться обманути й бортовий комп’ютер, він розрахований на “співпрацю” з каталізатором, біля якого стоять спеціальні датчики та подають сигнал. Щоб уникнути постійних сигналів про помилку на ЕБУ, знадобиться додаткова “перепрошивка”;
  3. ресурс вихлопної системи скорочується. Температура викидів в каталізаторі приходить в норму, полум’ягасник з цим завданням впорається не так добре. Тому ризик того, що прогорить глушник, залишається високим.
Зверніться в наш сервіс Demi Motors Recycling, якщо автомобілю потрібна заміна каталізатора. Наші спеціалісти запропонують Вам вигідну альтернативу, щоб Ваше авто далі залишалось на ходу. Ми працюємо, щоб Ви користувались якісними деталями!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *